Zakynthos Řecko

dovolená u moře v Řecku

Samos

Napsal admin • Jul 25th, 2011 • Rubrika: Uncategorized


Aktuální výběr dovolených do Řecka najdete ZDE !

Samos patří mezi oblíbené Řecké ostrovy pro letní dovolenou u moře. V článku si představíme oblíbená letoviska na Samosu a dáme vám také tipy na zajmavé výlety do okolí. Na závěr se také můžete podívat na video o Samosu.

Samos obecně

Samos je omýván Egejským mořem a je vyhlášen tím, že je tam opravdu hodně zeleně. Ostrov Samos leží v blízkosti Turecka. Zachovalo se zde také hodně různých antických památek (žil zde slavný Pythagor). Pláže jsou zde různé. Prevažují především písečné a oblázkové pláže. Na Samosu roste také velké množství různých aromatických bylin. Vyhlášená jsou také zdejší víno, určitě zajděte do nějaké taverny. Nejleplejšími měsíci je červenec a srpen, to se průměrná teplota vzduchu pohybuje okolo 34 – 35 stupňů Celsia.

Samos nejlepší letoviska

Samos je docela rozsáhlou oblastí, takže je tam docela dost letovisek různých kvalit. My vám doporučíme ty nejlepší letoviska na ostrově Samos:

  • Pythagorion - rušné levisko. Jsou zde písečno – oblázkové pláže s postupným vstupem do vody.  Takže letovisko Pythagorion je vhodné i pro rodiny s malými dětmi.
  • Kokkari - převážně oblázkévé pláže.
  • Votsalaki – Kampos – menší letovisko. Je tam čisté moře a široké pláže.

Samos výlety do okolí

Až vás přestane válet se u vody, tak můžete zajet na různé výlety v okolí Samosu. Možností je zde docela dost. Já bych doporučoval především tyto výlety:

Samos video

Podívejte se jak to vypadá na Samosu:


Aktuální výběr dovolených do Řecka najdete ZDE !


Štítky: , , , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.